dabruhhh1926 dabruhhh1926
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for $4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

Celinakhan23
Celinakhan23 Celinakhan23
  • 01-03-2019

Answer:

1.15

Step-by-step explanation:

First you divide 4.60 by 4.

Than you get $1.15.

So for 1 burger you would have to pay $1.15.

Answer Link

Otras preguntas

what is - 1 .2 % as a fraction and decimal
make a chart for the function and graph it y=2x+1 domain 0 1 2 3
How is shellfish differ than other fish?
on a 6-sided die, what is the probability of rolling an even number that is not 4? 1/6 1/3 2/3 5/6
What is the decimal fraction and the reduced mixed fraction for 9.4?
In New York State, there are approximately 1,400,000 native Spanish speakers. If the population of New York State is approximately 19,800,000, what percent of t
One day , the tempeture ranged from a high of 20 degrease to a low of -25F. By how many degrees did the tempeture change?
One of the earliest atomic models was suggested by John Dalton in the early 1800s. Which statement best reflects his thinking at the time? A. Smaller particles
what is the opposite of -7 5\12
John is observing a few slides of a human embryo. The first slide shows a neural tube and the second just a compact mass of cells. Which phases of human embryos