Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

How did the US and Great Britain direct their economic resources into the war effort?
Write a sentence for the word evidence.
Sandra wanted to test the effectiveness of various kitchen cleaners, so she performed the following experiment. First, she prepared five agar plates with the s
What is the main idea for the mystery of maya
How did the US and Great Britain direct their economic resources into the war effort?
can someone solve this ? thank you !
How was the pelican nebula formed? It's astronomy... I NEED HELP!!!
Vagrancy is a crime against property.
Why was the Chinese invention of the waterwheel important? A. to drain flooded farmland B. to press paper C. to grind corn and other grains
What can diversity ensure?