Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Name the singer/songwriter of “On the 4th of July.”
Which geological features did Sally Ride observe from orbit?
The Virginia town where Robert E. Lee surrendered to Ulysses S. Grant in 1865, ending the Civil War
The Virginia town where Robert E. Lee surrendered to Ulysses S. Grant in 1865, ending the Civil War
Jackie enjoys having her boyfriend Seth hold her close when they are watching television. She appreciates it when Professor Jones maintains a distance of at le
This haunting and eloquent military tune originated as a signal to mark the end of the day, and is used today at funerals, wreath-laying services, and memorial
Which battle produced the bloodiest day of the Civil War?
Write an equation in point-slope form for the line through the given point with the given slope. (9,-1); m=4/3. I need help!
Where should you go to read President Lincoln’s Gettysburg Address, which is carved in the walls of the Lincoln Memorial? a. Gettysburg, Penn. b. Washington,
true or false the american revolution was fought by the american colonies and china??