TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

the location of continents has no affect on their climate
The sale of government owned business to private investors in known as options 1.capitalization 2.divestiture 3.privatization 4.acquisition
The belief in one s power to accomplish tasks and affect outcomes is________. self-talk self-efficacy self-concept self-esteem
What conclusion can be determined from the dot plot below? A. The median of the data set is 3. B. The mean of the data set is 3. C. The range of the data set is
during which event did american indians become allies with english colonists and fight other american indians
I will give 30 points to the one who can figure this out. Complete the following chart with the 6 forms of sum, esse and the English meaning for each Latin
muscular endurance is evident by:
which undefined geometric term is described as a two-dimensional set of points that has no beginning or end? distance line plane point
his words were cotton candy meaning
The sale of government owned business to private investors in known as options 1.capitalization 2.divestiture 3.privatization 4.acquisition