TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Inclusion-exclusion formula for 3 events. write aubuc = (aub)uc and use the inclusion-exclusion formula three times to derive the inclusion-exclusion formula fo
What can be inferred about Rev. Paris’s motives for covering up the “sin”? In other words, of what is he most afraid of?
Why did the colonists dislike the boston tea party?
jason went to a concert and spent $60 for his ticket $25 for food $15 for parking and $20 dollars for gas. what percentage of all his spendings was the cost of
Solve the equation for m. ms+mv = t
PLEASE HELP ME!!!! I do not understand
In a south wind, the wind is coming from the
What is the product of the reaction of 3-methyl-2-pentene with hcl?
The current in an electrical conductor varies inversely as the resistance of the conductor. If the current is 30 ampere when the resistance is 600 ohms, what is
What is the test for whether or not a moving object is in equilibrium?