gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Henry had 5 grapes. He mutiplys the five by 80, just because he was courious. How much did he get? A/430 B/400
from 5x² - 6x + 8, subtract 3x² - 2x - 4​
10−9×(−6) what is the answere fr this ecuati0n
Ive been away for too long wheres my friends?
Explain one way the water cycle effects climate change. use complete sentences.
Write a function that takes as input a single parameter storing a list of integers and returns the minimum, maximum, and average values of the list as a tuple.
How can you time 40xx and get 180
I don't know about yall but this week has gone by really fast...... also please let me know if you need help on something and I will try my hardest to help you
35. Abandonment of the Articles of Confederation leads to a rise in state tea taxes. A. True B. False
−1 7/9 is the same as the sum of −2 5/6 and 1/3 times a number. What is the number? Enter your answer as a mixed number in simplest form in the box.