gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Someone may choose to own a car instead of leasing because
If it took Mark 45 minutes to get to work and 35 minutes to get home, how long did he spend travelling to and from work?
What did George Stephenson invent? A. The cotton gin B. The steam locomotive C. The telegraph D. The sewing machine
14 points What are the next 3 numbers 1,3,8,19,42,89,?,?,? Plz help and explain plz give me the right answer
Slope: -5, y-intercept:3
In the figure below, PQRS is a parallelogram of perimeter 24 and area 28. What is the perimeter of rectangle QOST? Include an explanation of how you solved the
the perimeter of a rectangular field is (16a+8b-6c) units and one of its side is (5a+3b-4c) find the other side
Please help, and explain
The length of a rectangular park is thrice its breadth. If Sita jogged around it 2 times and covered a distance of 4 km. What is the length of the park?
what is a reform of Julius Ceasar that affects us today