brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

If the cost of gasoline rose $5.00 per gallon, would people support offshoring drilling?
Please help me with this question
Given the piecewise function shown below, select all of the statements that are true. f(x)= {-3x, x<0; 4,x=0; x^2, x>0} A. f(3)=9 B. f(4)=0 C. f(2)=4 D. f
what is the name of the highschool in union springs al
If the flowers contain 50,000 kcal of energy, about how much energy will the lizard obtain from eating the butterfly?
Whats the different betwwen ti-84 and ti-89?
Simplify 11x − (2x2 + 8x)
I Need help with Number 2 And 4 asap pls
Jack plays a lot of sports, but he has some dificulty reacting to what he sees and hears at the same time what skill hould he overcome
Slope formula can prove a triangle has