brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains why herbivores are not considered parasites? A. They do not harm the plants they eat. B. They do not live on or in the body of a
Which events take place in the light-dependent reactions of photosynthesis?
Calculate the pH at 25 degree Celsius of a 0.19M solution of potassium cyanide (KCN). Note that hydrocyanic acid (HCN) is a weak acid with a pKa of 9.21. Round
can you help me please
Does anyone have any advice for the SAT? I'm taking it next week and I've​ been studying and preparing for months but I still don't feel ready. I've taken pract
The low temperature in Leroy’s town one day was -4 F. The difference between the high temperature and the low temperature that day was 6 F. The equation h-(-4)-
Becca paddles a boat from the south bank of a stream to the north bank. She paddles at a rate of 8 mph. The stream is flowing west at a rate of 6 mph. Which of
consider the exponential function g(x)=100*(2)^x. which of the following situations could be modeled by the function
Pls help will mark branliest
The table shows the battery life of four different mobile phones. Mobile Phone Battery Life Phone Battery Life (hours) A 20 B