becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

9 Your basketball team scored 4 fewer than twice as many points, x x , as the other team. A. Write an expression for the number of points your team scored. Expr
What is the purpose of using text features in an informative essay? A. It concludes the essay in the best possible manner. B. It lists facts for the information
Factor 15z^2+17z-18 please show work
Graph f(x)=1/2x+2. Use the line tool and select two points to graph the line.
Which became a major center of commerce and trade after the Erie Canal was built in the early was built in the early 1800’s?
As a collision is about to happen if you had enough time to choose between hitting a large haystack or a telephone pole which one would you choose to hit explai
Why is Martin Luther Kings speech still powerful today? What does he say and how is it effective?
60g of vinegar was used in a chemical reaction with baking soda. The total mass of the products is 140g. what was the mass of the baking soda? A) 60g B) 80g C)
Are Bright Bulbs at 4 for $2.48 or Bueatiful Bulbs at 6 for $3.54 a better buy?
what was one human activity that contributed to the spread of the bubonic plague