becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

What is a petals reproductive function? PLEASE GIVE A WELL WRITTEN ANSWER No gooogle
Li has t toy bricks. She only has red bricks and blue bricks. Li picks two bricks, one after the other. If the first brick she picks is red, the probability th
Pls help meeeeeee I can only give brainly if multiple people answer
can u guys give me some answer​​​​
Which of the areas listed below are most like the metallic can?
I need help please..
What form of transportation in the early 1900's transformed America? A. airplanes B. stagecoach C. automobiles D. trains
Santa sent Mrs. Claus $15 a month. What was the effect on his income in 4 months?​
Four of the following are important ecological services provided by forests; one is not. Choose the one that is not. Group of answer choices Provides wildlife h
In the US, there are existing state laws to protect individuals from genetic discrimination in what areas? Select all that apply. insurance companies in the wor