sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

What adjustments would need to be made in the Operating Section of the statement of cash flows prepared under the indirect method to account for the changes in
what expression is equivalent to (3x^2+4x-7)(x-3)​
Question 2 of 10 The asteroid belt is located where ? A. northern Canada B. between the orbits of mars and Jupiter c. outside the orbit of Neptune Reset Selecti
What is the radius of the following circle?
On a map 1/8 of an inch stands for 24 miles. On this map two cities are 2.5 inches apart. What is the actual distance between cities
Identify the dependent clause in the following sentence. The girl who won the pie eating contest is my sister. a. The girl C. is my sister b. who won the pie ea
Given the function f(x)=x^2 and I= -3, which of the following represents a vertical shift
6. Raw Data: 3,5,7,4,3, 8, 6, 6,9, 6,7,8,9,3, 3, 9 There are 16 data items Find: a) Mean b) Median c) Midrange d) Mode 7. Find the standard deviation of the dat
why nichrome wire is used as heating element? ​
How do societal attitudes of developed countries differ from those of undeveloped countries?