sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

What two major processes are involved in the oxygen cycle?
Was the Gold Rush a good or bad thing for the United States?
What is a direct combination reaction?
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
Does the depth of a pan affect how water freezes?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
Does the depth of a pan affect how water freezes?
When was World War I?
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?