xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

where should the comma go in this sentence? The extremely popular American film Titanic was widely criticized for its mediocre script​
How is dividing 250 by 50 the same as dividing 2,500 by 500?
Previous 1 Next → Post Test: Free Market and Businesse Submit Test Reader Tool 1 Select the correct answer. What does a production possibilities curve represent
Janie charges $8 an hour to babysit with an additional flat fee of $15 for each babysitting job. She wants to purchase a new game system that will cost her $139
please help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
For what purpose does the author mention the names of various Grimm works in this excerpt? Select three answers.
11.7÷(0.7+0.6)×2 Please help
What does it mean if countries are under trusteeship?
If point D is the midpoint of segment BC then what are the coordinates of point D given B(5,-2) and C (-7,-2)
Find the value of x and y.