xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

List examples of secondary source ?...
Which list below describes a possible path of rain through the water cycle
What does it mean to BISECT?
Nisha was making a list of things that are obtained from plants and Amol was making a list of things that can dissolve in water. Nisha's List (obtained from pla
Lexi buys a food processor and uses it without any problems. She loans the processor to Jill, and Jill is injured when a part flies off the machine. If the form
The length of a rectangle is 99 centimeters. Find all possible values for the width of the rectangle if the perimeter is at least 240 centimeters
Which of the following is NOT a weakness of a confederation? a. more local control over policy b. weak central authority c. more power in the states d. unclear
Should the US have joined WWII?
the ratio of girls to boys in theater class is 2 to 3. there are 28 girls in theater class.what is the total number of students in the theater?
Even though website builders have predesigned templates, why is it still helpful to have knowledge of coding languages? A. To generate a similar look and feel B