jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What determines an element's properties
PLEASE HELP! I HAVE A CHAPTER TEST TM ON THIS Directions: Solve the right triangle. Round decimal answers to the nearest tenth. OKK so my question is I’m not s
6. Two sides of a right triangle are 8 and 12. Find the hypotenuse
To avoid war with Germany, what did Britain and France promise not to do ?
The table below describes an international organization: ? founded in 1995 meets every two years opposed to member nations heavily taxing imports Which title co
Lincoln second inaugural address (a) What does Lincoln say about the nature of the speech he made when he first took office, four years earlier? (b) How does h
How did F. W. de Klerk influence change in South Africa?
there is a wide piblic participation in federal system how give reason​
6. Which sentence is written in the passive voice? A. The teacher wrote the word on the chalkboard. B. The baby took its first step. C. The snow was responsible
30÷4pls show the working ​