jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

which figure of speech is the following line from the poem “a red, red rose” by robert burns an example of? o my luve’s like a red, red rose simile metaphor per
what happens when an electron absorbs energy
which function increases at a faster rate on 0 to infinity, f(x) = x2 or g(x) = 2x? explain your reasoning
Time (weeks) Lake Depth (feet) 0 346.0 2 344.8 5 343.0 7 341.8 10 340.0 12 338.8 An environmental agency studying the effects of drought on a lake found th
What is the oblique asymptote of the function f(x) x^2+x-2/x+1
a 360mg sample of sugar (molar mass of 180 g/mol) is dissolved in enough water to produce 200mL of solution. after the sugar is completely dissolved, you pour
what happened when the first continental congress met
Your friend Bella has been behaving unusually lately and she suspects that she may have an anxiety disorder. She is self-conscious and afraid to tell anyone bes
poland, bulgaria, and romania were among _____. 1. the eastern bloc nations 2. the nations of the united kingdom 3. the members of the economic commission for e
why is an environmental contingency plan important