leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

hopefully you can see thisI need help with my biology ASAP
what are the first three terms of the sequence...plz help pt.1​
Root Mean Square Speed and Graham's Laws- A certain gas diffuses 2.5 times faster than CO2. What is the molecular mass of the gas? - A certain gas diffuses 1.7
A rectangle prism has a length of 9 inches and a width of 4 inches and a height of 1 1/2 inches the prism is filled with cubes that have edge lengths of 1/2 in
the image above entitled self portrait with two pupils is an example of an artist use of1. encaustic 2. mixed media3. liquid media 4. artistic tools ​
Which of the following allows a cell to become specialized? A) different patterns of gene expression B) function of the cell in the body C) location of the cel
Plz answer it fast I will give you ten point
The rectangle shown is reduced by a scale factor of 0.5. AB = 16 and AC = 6. A______15cm___________B 8cm _____
Help me with this please I got it wrong !!
Give me an example of a time a coach or teacher asked you to try a new strategy and how you responded. (AVID)