leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

need help i don't understand
Help with this it’s 4750 Divided bye 25
What is at stake if you believe health claims that are not based in science?
Your father is 50 years old and will retire in 10 years. He expects to live for 25 years after he retires, until he is 85. He wants a fixed retirement income th
Suppose we need at least 6 apples to make a plate of apple pie. If we have 36 apples, how many plates of apple pie can we make?
The prices and sizes of popcorn so it local theaters are shown in the table which theaters park where is the Best Buy
Find the range of the function for each domain. f(x)=2x+3;{-2,-1,0,1,2}
What theory has Jeffrey Rose proposed about the migration of Paleolithic people?
Compare and contrast Lamarck's and Darwin's theories of change over time.36a. What are the similarities? What are the differences?B. Why do scientists find Darwi
Music is a universal language because we use it to (blank) All over the place