wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Write the complete electron configuration for sodium ion
The square root is 41 is between two consecutive integers name the integers?
The man the Roland Garros tennis tournament was named after was aA.PilotB.PoliticianC.Tennis PlayerD.Businessman
Can someone please help me with this question and explain how they got the answer, thank you :)
Barry is a farmer, who sells his farm produce to Tom, who is a broker for the agriculture industry. Barry and Tom often agree on a price several months before h
Which of the following states that an orbital can contain two electrons only if all other orbitals at that sublevel contain at least one electron?8
which point lies on the line with the point slope equation y-2=5 x-6
Unrealistic portrayals of slim bodies can encourage people to lose an unhealthy amount of weight . Being underweight or malnourished can led to
Which situation is considered reinforcement? A. Receiving a "thank you" from somebody after doing something nice B. Refusing to leave a tip for service
What percent of licensed teen drivers who use drugs regularly report they drug and drive