wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Riverside College had 4,439 students enrolled last year. Of those students, 1,049 graduated and left. If there are 1,110 new students this year, how many studen
Is this statement true or false? The seasons are caused by the tilt of the Earth’s axis. A. True B. False
Solomon asch's research, in which subjects were asked to match lines, showed that
Which of these statements best reflects the functionalist perspective on social inequality?
Which space associated with the spinal cord meninges contains cerebrospinal fluid?
Determine the unknown side length of the golden rectangle with the given side length. s = ____ t=9 a. 5.56 c. 4.94 b. 4.85 d. 5.26 Please select the best ans
In “Goodbye to All That,” Joan Didion describes her first night in New York when she was fascinated by the summer rain but fighting a fever in an over-air-condi
Sometimes savings accounts earn a low rate when the balance is under a certain amount, and earn higher rates when the balance is more than a certain amount. Thi
how does a single change in a nitrogen base alter the formation of a resulting protein
As the operations manager for a supermarket chain, Mai needs to find a telecommunications technology that: enables managers in remote locations to share