kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

A the name given to a piece of legislation that is being considered as a law.
What is a theme in "Raymond's Run"
Which inequality represents the graph? z≤-10 z≥-10 z-10 z<-10 K + -25-20 -15-10 -5 0 0 5 O
Masking decisions are made when developing a refinishing plan. True O False Table of Contents
can i have help with this
Quem descobriu o Brasilll
Variation in offspring is important in maintaining genetic diversity within a population. Which of the answer choices indicates a mechanism of introducing genet
When reconciling your bank statement with your checkbook, what should you do first? O A. Compare deposits. • B. Compare balances. • C. Compare dates. • D. Compa
Why is it said that logistically women won the war?
Which best explains whether a triangle with side lengths 2 in., 5 in., and 4 in. is an acute triangle? The triangle is acute because 22 + 52 > 42. The triang