kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

How do u write 6 more the 7 times a number is 41 in algebraic equation??
The neolithic revolution is most closely associated with....
what time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25
The circumference of a circle is 6.28.What is the area of the circle?
you have a full cylindrical glass of water that stands 8 inches tall and has a radius of 1.5 inches .if you pour the water into a larger cylindrical glass that
Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
The entire region of Northern Africa and southwest Asia has a climate generally described as?
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
The plans for a shed call for a rectangular floor with a perimeter of 204 ft. The length is two times the width. Find the length and width.
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.