alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

How should the United States government have behaved in dealing with the disputes between the Cherokees and the white settlers?
Describe what will happen to us, when we try to stop using technology of Social Media for a week​
if you need to learn first skill what you prefer read or write​
Write √12 + √-9 as a complex number.
Solve for t in terms of q, r, and s. r = sqt t=
what percent is equal to 7/25​
we were driving …….......... the city centre when we had an accident.​
Research into geologic history depends on geological observations (like rock samples where we can measure physical or chemical properties). If you were a geolog
We discussed that achondrites, stony-iron, and iron meteorites could all come from the same body. Give a possible scenario for what these meteorites have gone t
A router on the border of your network receives a packet with a source address that shows it originating from a client on the internal network. However, the pac