alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Do lighting filters use additive or subtractive properties to bring light of a certain color to our eyes?
4. What can you infer about the age of rocks as compared to humans? A. Rocks have been around much longer than humans have. B. Like humans, rocks are just a tin
Graph the number -3/4
Holly opened a savings account at a local bank. She deposited $3,100.00 into the account 9 years ago. If the account earns an annual simple interest rate of 7.
What arts are there what arts are trends
After the Battle of Gettysburg, General Lee _____. A) moved his troops northward B) retreated to Southern soil C) surrendered to the North
Federal judges serve: four-year term six-year term until voted out of office a life term
Which graph shows only corresponding x-values and y-values where the value of y is 2 more than the product of x and 0.5?
The base of S is the region enclosed by the parabola y = 8 − 8x2 and the x-axis. Cross-sections perpendicular to the x-axis are isosceles triangles with height
(color 4) 6. They tried to butter me up, so I'd agree to their plans for our vacation. What type of figurative language is this sentence?