demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

let f(x)=2x-3 and g(x)= -x^2-1 find ( g o f) (x)
I just need the equation on how to do it. I'm so lost :'( help please!!!!!!
If 52 x equals 7800 y what does 1 x equal? What is the maths equation?
I just need the equation on how to do it. I'm so lost :'( help please!!!!!!
Hey, need some help reverent A. respectful B. respect C. reply D. to spoil
When MgCO3(s) is strongly heated, it produces solid MgO as gaseous CO2 is driven off.Does the oxidation number of carbon change upon the formation of CO2?
Hey, need some help reverent A. respectful B. respect C. reply D. to spoil
write an equation that is perpendicular to the line y = 2x + 13?
Tennis balls with a diameter of 2.5 in. are packaged 3 to a can. The can is a cylinder. Find the volume of the space in the can that is not occupied by tennis b
You shoot an arrow set a target. The parabolic path of the arrow passes through the points shown in table. X. Y 30. 6 60. 7 100. 4 A. Find a quadratic function