demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Name two countries that were behind the Iron Curtain that are no longer on the map. There are 7 countries, Czechoslovakia, Bulgaria, Hungary, East Germany, Roma
Find the domain and range of the relation and determine whether it is a function. A. domain: all real numbers; range: all real numbers; Yes, it is a function
in which year did the terrorist attacks on the world trade center and the pentagon building occur?
what is the vertical asympote of f(x)=x x-7 x over x-7
If I have a truck full of mulch that 30 tons and is a 2:1 ratio bark to soil. How many tons is bark and how many tons is soil?
what causes the whispering and murmurs mead heard while walking the streets in the pedestrian
Describe the similarities and differences in find the lateral areas of a prism and a pyramid that have congruent bases
The wheel of a bicycle has a diameter of 27in. How many revolutions of the wheel would it take to bike 3 miles?
April had 3 7 of a pound of pecans. Her sister ate 2 3 of April's pecans. How many pounds of pecans did April's sister eat?
The given measurements may or may not determine a triangle. if not then state that no triangle is formed. if a triangle is formed, then use the law of sines to