animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Ian and his brother are driving from city A to city B. The two cities are 282 miles apart. Ian drives at 47 miles per hour. How long does it take them to make t
Mom and Dad have four daughters, and each daughter has one brother. How many people are in the family?
Which sentence uses correct punctuation? A. Regina loved diving, in fact; she was an expert at it. B. Regina loved diving, in fact, she was an expert at
Heidi hikes two trails, the Big Trapezoid and the Little Trapezoid. The shorter base of the Big Trapezoid is 2 mi long, while the longer base is 8 mi. The longe
3 square root of 112m to the 4 n to the 8 p to the 5
plz hurry hurrrrrrrrrrrrrrrrry
Object permanence is the understanding that? A.) Things continue to exist even when they cannot be seen. B.) Something is right if it benefits the greatest numb
What may happen if the line length of your electronic cover letter exceeds 65 characters?
Tess took out a payday loan with an effective interest rate of 34,700%. If she had $240 to invest for a year at this interest rate, how much would she make in i
What does it mean when the two lines on your palms meet?