velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Identify an obtuse angle and give its measure.
10. Can you predict an environmental factor that could influence the floppy ear trait?
Find the values of the variables:
Please write the correct answer and measure the bat please
In how many ways can she grab 3 Snickers, 2 Starbursts, and 2 Reese's?
For this assignment, you will follow detailed instructions to format an Excel worksheet demonstrating your knowledge of how to manage nested and date functions.
Which air mass would form over warm water?(1 point)
Which specific process in the light-dependent reactions produces oxygen and hydrogen ions?
What innovation or discovery had the greatest impact on the development of Louisiana's modern economy? O automation of coal mining O discovery of oil in the sta
Which statement is true about letters of credit? OA. They are described in Article 4A of the UCC. B. They are frequently used by new businesses. C. They are iss