ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a verb that agrees with its subject?A.In a dark corner of the attic were many unopened boxes.B.Across the surface of the water glides swans.
how do you write fraction 9/10 as a decimaland how to convert fractions into decimals
write the equation in function form then graph it 5x-2y=6 thx to the ppl who help
He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c
What what handels full name
First year profits of a business were $900 . Second year profits were $1200 . What percent of the first year profits were the second year profits.
What Is the National Prohibition Act?
write the equation in function form then graph the equation 3x-y=5
How do tussock moths obtain energy in cellular respiration?
A radio station transmits waves at a frequency of 120MHz an a speed of 300 million m/s. Calculate the wavelength.