ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

SOMEONE PLS HELP ME ASAPP!!!!!!!!!!!!!!!!!! Farid made strawberry jam and raspberry jam. He made enough strawberry jam to fill 9 jars. If he made 1/4 as much ra
List the coefficient(s) in the following expression: 4t + 3r -r a 4, 3, -1 b 4, 3, 1 c t, r d 4t, 3t, -r
A store pays $22 for a waffle maker and marks the price up by 45%.What is the amount of the mark-up?
Who knows this rap. Get correct for brainliest Sit up and listen, I riff on the rhythmn The sickest musician, the slickest magician Who'll slip and then zip in
Emma finds some dimes and quarters in her piggy bank how much (money in dollars) does she have if she has nine dimes and six quarters? how much money (in dollar
Apparent brightness depends on which two properties? A. Luminosity and distance B. Luminosity and temperature C. Distance and temperature D. Luminosity and size
From the time of the Louisiana Purchase until Arkansas became a state in 1836, several major events happened Look at the list of events leading up to Arkansas j
What do you think of this schematic diagram?​
ФWhat was the leader of Greece in 400 BC
describe the global infection and deaths due to HIV/Aids from 2001 to 2012.​