chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

Which view envisions the earth as a holistic system? Responses steward view steward view human-dominant view Gaia hypothesis
There are 12 people in line to ride Tornado. The line for Tornado has 4 times as many people as the line for Wildcat. How many people are in line for Wildcat?
5 +6 equals a totalof wait
What is the challenge of the Cabinet Issue - National Bank
Which expression represents the positive solution of x² = 8?a. √8b. 8/2c. 8(2)d. 8²
List two inherited traits and two acquired traits of the fox squirrel.
a stroe owner made a list of the number of greeting cards sold last mounth. the store sold 167 thankyou cards, 285 birthday cards, and 56 blank cards. based on
I WILL GIVE 35 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THESE QUESTIONS RIGHT NOOOO SCAMS PLEASE 1.according to John Parker did the British soldiers follow these orders exp
Solve-0.4k-6=1.2 show your work
Please help simplifying rational expressions by factoring (photo) Which expression is equivalent to O 1 X-4 X-4 1 -9x-4 O-9x-4 X-5 (x - 5)(x-4) K -?