chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

wll what is the value of y(105)A 58B 122CD142155​
which type of jelly fish has the ability to reverse age its self when it becomes a certain age ?​
Read the following statements that describe an HIV infection. What is the correct order in which they occur? 1) Viral DNA enters nucleus and inserts itself int
Please explain thoroughly. Why do so many earthquakes occur along the west coast of the united states? Explain using continental drift and seafloor spreading.
The diagram below shows the structure of a segment of DNA.--Which of the following best describes the component of DNA labeled with an x in the diagram? A. a s
At the start of 2014 Lucy's house was worth £200,000. The value of the house increased by 5% every year. Work out the value of her house at the start of 2017.
What happened in Algeria after it gained independence?​
Questões matemáticas 4) 3a- 4b ( 4 - 7a + 2b ) + b 6) 3mn ( m² + n² - m + 4n - 5 ) 8) ( x + √5 )² 9) ( 4x + 2y )² 10) (2w-1,6)² 13) (x+11)(x+18) 15) (x+4,7)(x+3
Write a Java program that reads an 8-bit binary number from the keyboard as a string and then converts it into decimal. For example, if the input is “01001101”,
An anemometer is used to measure_________. a) temperature b) air pressure c) wind direction d) wind speed