brenedherrera71 brenedherrera71
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought 2 12 pounds of chicken breasts for $9.00. The chicken breasts cost $
per pound. Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

ariesangie123
ariesangie123 ariesangie123
  • 02-11-2020

Answer:

Twenty four pounds for eighteen dollars

Step-by-step explanation: multiplication helps if you can

Answer Link

Otras preguntas

Multiply and simplify.
The author is considering adding this statement to the passage: I was amazed by the way that the ads subtly manipulated the viewer to side with one candidate o
What is the slope of the line that passes through the points -2,5 and 1,4 A. -3 B. -2 C. -1/3 D. 1/3
in an allusion, the importance lies in what a worda- representsb- rhymes withc- sounds liked- states
5 multiplyed by 0.487= 2435. Where does the decimal go?
For the set C = (4,6,8,10,13), determine n(C)
what are alveoli and what do they do?
Photosynthesis can be described as the process that ?
f(x) = 4x - 8 what is the value of f^-1(-2)?
which Two labels could you place on a Triangle with no sides equal in length and one obtuse angle? 1 obtuse and acute 2 obtuse and right 3 obtuse and scalene 4