brenedherrera71 brenedherrera71
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought 2 12 pounds of chicken breasts for $9.00. The chicken breasts cost $
per pound. Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

ariesangie123
ariesangie123 ariesangie123
  • 02-11-2020

Answer:

Twenty four pounds for eighteen dollars

Step-by-step explanation: multiplication helps if you can

Answer Link

Otras preguntas

Kai marked up the new Kobe Grinch by 35% .She sole them for $168.75 . What was the original price
Use this rule to fill in the table. Rule: Add 3 to the input to get the output. Add 3 ? Input Output 1 0 6 11
Can you combine the two terms by addition, yes or no? 1.) 4x + 2x 2.) y + 2y 3.) 1.4r + 9x 4.) 7.1x. + 3​
Ignore this please thanks
cell division has the purpose of what?
what is acounterclaim
The dimensions of the base of Box 2 are x by 4x − 1. 4x2 – x 4x2 – 1 4x – 4 5x – 1
Fill in the blanks to tell about the cousins and their gaming skills
Which form of justification does this quote most relate to: "It is against our values to conquer; Our nation was founded on self-government." A. Redeemer Nation
Is table A liner or nonlinear