bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

Define the term overload
what reaction does powder soap have to iodine?
Can someone read over my story and let me know about errors? My teacher wants a personal essay and these are parts of my life over the past couple years. Thanks
the sale is 25% off and the reguler price is 216.67 how much did she pay
how do you write 403.608 in words
From his Gospel, how do you know Luke was interested in sickness and sick people? A. Luke only talked about the healing miracles that Jesus did. B. Luke spent
Which group of words is a sentence rather than a fragment
what must nonphotosyntheic organism must do to obtain glucose
salem witch trials, what do you think that the underlining cause of the trials was? How easy would it be to accuse someone of a crime without any real evidence
4 apples he has 4 apples how much do we have?