brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

i need a paragraph on work experience like where i went ,what i did,what my boss was like and what i did during the work experience ? can anyone help?!
how does making a model help scientist observe?? HELPP PLEASEEE
find the real solutions of e^3t=100
A dress on sale in a shop is marked at $D. During the discount sale its price is reduced by 15%. Staff are allowed a further 10% reduction on the discounted pr
What problems brought on the tariff debates of 1827 and 1828? In what way did the South respond to northeastern demands for a higher tariff, and on what did the
In an examination there are four multiple choice questions with 3 options each, of which one option is the correct answer. In how many ways can a student answer
A car is driven 100 kilometers in the 1st week, 130 kilometers in the 2nd week, 160 kilometers in the 3rd week, and so on. What will be the total distance trave
which number between 20 and 29 has 2 and 3 in its prime factorization?
what the rational numbers equivalent to 6/9
What are the “soils” of democracy?