brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

Jeremy has 3/5 as many saved texts as Ria. Jeremy has 24 saved texts. How many saved text messages do they all have?
Work and power are different because (2 points) work involves force and distance while power involves force and velocity. work involves distance and mass while
St. Paul was a follower of Jesus who spread Jesus’ teachings to people other than the Jews. St. Paul thought of himself as an apostle to which of these people?
Write the correct form of the verb indicated in parentheses. A mí me ______________ nadar. (gustar) A ellas no les ________________ cuadros para la exposición.
True or false: The midpoint of a given line segment must lie on the given line segment?
What two forces affect the level of an objects acceleration?
what areas did Arab armies conquer?
cara untuk memperkuat posisi ekonomi negara dikawasan asia tenggara
Two fifths of the instruments in the marching band are brass, one third are percussion, and the rest are woodwinds. A. What fraction of the band are wood winds
Help? Which of the following best describes clear-cut logging? A. It is the method by which logging mills process raw timber. B. It is the process of completely