pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

H(x)=4x2-5X H(-3) what is the answer?
Harry needs to make a presentation on endangered species of animals. Which presentation software elements can he use to display animals along with their reason
What is one way Southern Democrats denied African Americans voting rights? A) poll taxes B) Constitutional Amendments C) bribery D) negative campaigning
help me with this question please
Helppppppppppppppppppppppppppppppp
3. To ensure the greatest nutritional benefits, dietary guidelines suggest which of the following? A. Washing foods before eating them B. Eating n
which of the following statements is true of enzymes? a)They dont provide an active site for substrates to bind in a reaction b)They act on a specific type of s
A car travels at an average speed of 56 miles per hour. How long does it take to travel 196 miles
plzzzzzz helppppp meeeeeee!!!!!!!!! Contrast should only be used when a work is perfectly symmetrical. True or false
Who is the narrator of The Great Gatsby? Question 1 options: Tom Buchanan Daisy Buchanan Jordan Baker Nick Carraway Question 2 (5.89 points) Read the passage