pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

An airplane flies six hundred miles to the south; then, after landing and refueling, it flies due north for three hundred miles. What is the airplane's displace
Why do France colonize into the new world?
Acceleration can bea change in speed and.........?
why is 0.04 is 1/10 of 0.4
what does insignificant mean
Nearly all physics problems will use the unit m/s^2 for acceleration. Explain why the seconds are squared. Why isn't the unit given as m/s, as it is for speed
What does the color of a star determine
If you subtract the atomic number from the weight, what is the interpretation of the answer? (e.g. 14-7=7; Think of a subatomic particle).
Most of the ATP made during cellular respiration is produced in which organelle?
Colonists used the phrase “No taxation without representation” to suggest that