pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
What is one fact about xuchal
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?
Given that 500w = 3 * 700, find the value of w.
What are some 5th grade science words that start with y
how do you solve 2.75+.003+.158=
Select the simplified expression for 8(x - 4) - 4(x - 3) + 7x. 11x + 4411x - 711x - 4411x - 20
Give 3 examples to show work being done.
If a > 0 and b < 0, then which of the following must be true. ab > 0 a + b < 0 a - b > 0 a + b > 0 b - a > 0
what other areas did the french explorers find