Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to a recent report, about 45% of 20- and 21-year-olds are enrolled in school. how many enrolled students is it reasonably likely to get in a sample of
Which statement about the following equation is true ? 2x^2-9x+2=-1
If you go out at exactly 9 p.m. each evening over the course of one month, the position of a given star will move westward by tens of degrees. what causes this
what is the value of x in the figure at the right
How did the industrial revolution affect families? wiki answers?
Which term best describes the relationship between the state government and the national government of the United States? Question 6 options: Federalism
Which sentence uses an infinitive phrase as an adverb? A) Whenever I feel afraid, I usually try to hum my favorite song's melody. B) My neighbor was extremel
allies against the Pequot war
The measures of two angles of a triangle are 36° and 71°. find the measure of the third angle, and classify the triangle according to its angles.
The circumference of a circle is 31.4 meters. what is the circle's diameter? c=31.4 m use 3.14 for ​????.