Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In this excerpt from Shakespeare’s Romeo and Juliet, which line best shows that Mercutio blames his death on the fighting between the Capulets and the Montagues
Answers to your questions should be written in which format?
how do the mouth and stomach play a role in mechanical digestion
Which of the following is taken into account when measuring the performance of a nation's economy?( Select all that apply) imports GDP exports voluntary exchang
PLEASE ANSWER ASAP! MUST BE WITH WITH WITH WITH WWWWWIIIIIIIITTTTTHHHH AN EXPLANATION IN ORDER TO RECEIVE POINTS & BRAINLIEST ANSWER!!!!
What is formed by cells working together?
The primary purpose of technical nonfiction is to A. portray a person's life. B. entertain people. C. share personal stories. D. teach people.
give 3 example how the loss of civilian life led to ww2 being labeled the mostly deadly war in the history of the world
Read the sentence. I will probably go to the car show again. What is the verb phrase? probably go to I will to the car show will go
Which begins as radiant energy and can be transformed into electricity?