jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

If 3 times a certain number is increased by 4 the result is 28 what is the number
How was the influence of greek and roman ideas similar to the influence of the Scientific Revolution on the Enlightenment
A box of books has _______inertia than a box of cotton balls.
Which action should be followed if a servere thunderstorm warning is issued
Pleaseeeee help me!!!!!!!
Steven started with 48 pieces of candy. He ate 3 per day. y= How many pieces will be left after 7 days?
Explain two ways that voltaic cells and electrolytic cells are similar AND two ways that they differ.
Which of the following is a good indicator of a questionable exercise video? (A) rotates the use of various muscle groups (B) presents activities appropriate fo
please help ASAP! X= A) 4 B) 7 C) 9
when writing the works cited page, which of these is the standard for listing more than one work by the same author?○ Only the second work's title is required f