jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

A set has 127 proper subsets. How many elements are there in the set?
"Note: The verbs are underlined. A. The rain poured down, but Jin was determined to win and ran as if everything depended on this race. B. The rain pours down,
If the earth weighs 120 lbs and now weighs 90 lbs and Venus weighed 109.2 lbs what would Venus now weigh
Justin rented a truck for one day. There was a base fee of $14.95 , and there was an additional charge of 78 cents for each mile driven. Justin had to pay 109.3
An electron starting from rest, is accelerated by a uniform field of magnitude 175 N/C. Through what distance, in meters, has the electron traveled when its kin
Qué declaracion mejor describe un historiador?
42=-7(z-4) what is z
Last year Marsha helped 5 different sellers sell their home. The sale prices of these 5 homes were as shown in the table below. If Marsha made. 3% commission on
Convert the following expressions with rational exponents to the radical form (6^2/3)^1/2
Harry jumps horizontally from the top of a building that is 20.0 meters high, * 1 poin and hopes to reach a swimming pool that is 10.0 meters from the base of t