shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

The bottom of liz's favorite teacup has a radius of 4 centimeters. what is the circumference of the bottom of the teacup?
Calculate the area of the regular pentagon shown below. Give your answer to 1 d.p. 16.2 cm is one side of the pentagon
identify the graph and the solution of the given system. 2x+3y=0. -3y=6-2x
fill in the blanks with suitable prepositions to complete the para given below
What plague finally convinces Ramses II to let the Hebrews go? Why?
out of 33 students appeared in an examination ,the number of students who passes in mathematics only is twice the number of student who passed English only. fin
PLEASE HELP GIVING BRAINLIEST IF CORRECT AND ANSWERS ALL!!!!! The Harlem Renaissance was a period of great artistic expression in the black community. Consider
The Missouri Compromise established which as a precedent?
Associer chaque équation inéquation a sa représentation graphique
Tropical sites monsoon and north east monsoon pie chart or bar graph