jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

what is emotional language?
The first archaeological evidence of agriculture was found where?
Which form of the modifier correctly completes the sentence? Jason accepted his award __________ than the other winner. A. most graciously B. graciously C.
Which of the following is equivalent to 2 2/5? 1 7/5 1 12/5 1 6/5 1 9/5
Solar energy that has been absorbed by the hydrosphere is transported around the Earth by? A.currents and winds. B.radiation in the hydrosphere. C.reflection i
President Nixon's policy of Vietnamization involved which of these? improving trade relations between the United States and North Vietnam increasing the militar
For what specific purpose did Rita Dove have for writing “Lady Freedom Among Us?” Question 8 options: a) to personify America and its diversity b) to comme
The formula for glycine is NH2CHCOOH. What kind of molecule is glycine? How can you tell?
Modernist poetry explored the problems that arose from rapid urbanization and industrialization in the late 1800s and early 1900s. Which lines in this excerpt f
Complete the statement with <, >, or =. 5/5 ____ 1