jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIESTHow do Romeo's friends support him? Give at least one example of how Benvolio or Mercutio has been a supportive friend.
In jpeg files, what's the starting offset position for the jfif label?
Explain how internal reflection plays an important part in the making of a rainbow.
a catering company needs to know how much roast beef to slice for sandwiches for an event.They are making 30 club sandwich, which requires 1/8lb of roast beef e
Susan and her infant son recently participated in a research study at the local college campus. susan's simplified description of the study is "mom and baby tog
How are elements with similar properties displayed in the periodic table?
Which point lies on the graph of the finite sequence
If it takes eight men ten hours to build a wall, how long would it take four men?
PLEEEEEEASE PPLEASE HELP MEM!?!?!?!!?? Astrologers use the stars to predict the future. This could be considered (2 points) Select one: a. science because we ca
In the kidneys both useful and wasteful substances are removed from the blood by A. reabsorption. B. excretion. C. filtration. D. respiration.