jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which point is a solution to the linear inequality y< -1/2x+2 O (2, 3) O (2,1) O (3,-2) O (-1,3)
How many molecules of O2 are there in 2.0 moles of oxygen?
Which nursing profession is responsible for developing and managing a nursing care plan? A. licensed practical nurse B. registered nurse C. certified nurse a
The Supreme Court case Gibbons v. Ogden was related to local rights. business rights. employment rights. voting rights.v
1. What structures will a blood cell pass through as it moves through the heart from the vena cava to the aortic valve?
is it inside, on, or outside​
Whats the slope form?
( Please help me on this question, thank you! ) ( I failed my last unit test, so that is why I'm asking. ) ( Thank you again, <3 ) ........................
plz help i will mark brainliest
A submarine is descending to examine the seafloor 2,100 feet below the surface. It takes the submarine 2 hours to make this descent. What was the submarines spe