jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this
Las palabras Alegria,Sorpresa y Miedo en Pasado,presente,futuro,1persona,2persona,3persona,en singular y plural, en indicativo,subjetivo e imperativo.
Handrail should be mounted 34 inches minimum and 38 inches maximum above ramps. Which inequality represents the required height?
Find f. Determine it from the choices below.
How to record cash sales immediately deposited at bank ​
help me calculate the kinetic energy (just the middle column) ASAP! SHOW WORK! ON PAPER
Someone please help me thank you
REALIZAR LA MASA MOLECULAR DE LOS SIGUIENTES COMPUESTOS HIDROXIDO DE MAGNESIO = Mg(OH)2 ACIDO CARBONICO = H2CO3 GLUCOSA= C6H12O6
pH & POH What is the pH of Barq's Root Beer with a (H+] of 9.25 x 10-5 M? a) 4.0 b) -4.0 c) 10.0 d) 0.000095
how to write camp diary entry