rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A box contains 100 colored chips; some are pink and some are blue. Milton chooses a chip at random, records the color, and places it back in the bag. Milton has
A diamond with a mass of 45 g hangs motionless from a chain. what is the upward force of the chain on the diamond?
what is the formula equation for the reaction between sulfuric acid and dissolved sodium hydroxide if all products and reactants are in the aqueous or liquid ph
what is the lcd of the fractions 4/5x^2y, 8/3xy, 12/13xy^5
what is the difference between an archetype and a character
how are amino acids held together
what is the lcd of the fractions 4/5x^2y, 8/3xy, 12/13xy^5
Too much arousal in an athlete can lead to         A. increased muscle tension and attention deficits, thus decreasing performance.   B. a physical and mental
Find the measure of the central angle with a radius of 18 inches and the area of a sector measuring 162π square inches
In today's workplace, just about everyone lies to take care of themselves